7 Haziran 2023

Selin Şekerci Kimdir?

Show Tv ekranlarında yayınlanan Acı Aşk dizisinin Sude’si Selin Şekerci Kimdir kısaca tanıyalım.

1 Haziran 1989 yılında İzmir Karşıyaka’da doğdu. Azeri bir anne ile Arap kökenli bir babanın kızı olarak dünyaya gelen Selin Şekerci eğitimini doğduğu şehir İzmir’de aldı.

Selin Şekerci, İzmir’de ilkokul, ortaokul ve liseyi tamamladıktan sonra İzmir Devlet Tiyatrosu’nda oyunlarda yer almaya başladı.

Tiyatro ve sinema, dizi oyuncusu Selin Şekerci, İzmir’de özel tiyatrolarda ve çocuk oyunlarında oynamıştır.

Doğduğu şehir olan İzmir’den İstanbul’a geldikten sonra Selin Şekerci, dizi ve reklam filmlerinde rol almaya başladı.

Selin Şekerci, Panda, Tariş Zeytinyağı ve Turkcell Selocan Şanslı Gün reklam filmler ile tanınmaya başlayan güzel oyuncu ayrıca birçok dizi ve film de rol aldı.

Selin Şekerci, 2007 yılında Kavak Yelleri dizisinde Feyza karakterini canlandırdı. Feyza rolü ile büyük beğeni toplayan yetenekli oyuncu Selin Şekerci, daha sonra Show TV’de yayınlanan dram gençlik dizisi olan Melekler Korusun dizisinde Özgür Çelikli karakterini canlandırdı.

Selin Şekerci’nin boyu 167 cm’dir.

Selin Şekerci, ayrıca O Ses Türkiye Yılbaşı Özel programında Feeling Good isimli şarkıyı seslendirmiş ve Ebru Gündeş’in ekibine katılmıştır.

Selin Şekerci, sevilen komedi dizilerinden Leyla ile Mecnun dizisinde Şekerpare karakterini, yönetmenliğini ise Murat Şeker’in yaptığı İzmir Çetesi dizisinde Mira karakterini, yönetmenliğini ve senaristliğini Şerif Gören’in yaptığı Ay Büyürken Uyuyamam adlı sinema filminde Leyla karakterini, Serkan Birinci’nin yönetmenliğini yaptığı Benim İçin Üzülme dizisinde Irmak karakterini, Kaçak Gelinler adlı televizyon dizisinde Şebnem Gürsoy karakterini ve Acı Aşk adlı televizyon dizisinde ise Sude karakterini canlandırdı.

Selin Şekerci’nin Oynadığı Filmler ve Diziler:

Kavak Yelleri

Melekler Korusun

Leyla ile Mecnun

İzmir Çetesiselin sekerci

Ay Büyürken Uyuyamam

Benim İçin Üzülme

Kaçak Gelinler

Acı Aşk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.