29 Eylül 2020

Sema Kırcı Kimdir ?

Ak Parti Balıkesir Milletvekili Sema Kırcı Kimdir, Sema Kırcı’nın Memleketi, Sema Kırcı’nın Siyasi Hayatı, Sema Kırcı’nın Hayatı, Sema Kırcı’nın Biyografisi, Sema Kırcı’nın Ak Parti’deki Görevleri, Sema Kırcı Hakkında.

Sema Kırcı 1971 yılında Almanya’da doğmuştur. Gurbetçi bir ailenin üçüncü çocuğu olarak Almanya’da dünyaya gelen Sema Kırcı eğitimini Türkiye’de almıştır.

Sema Kırcı, ilkokulu Balıkesir’de Ali Fahri İşeri ilkokulunda, daha sonra orta ve lise eğitimimi yine Balıkesir’de Bandırma İmam Hatip Lisesi’ni bitirerek tamamlamıştır.

Sema Kırcı, üniversite eğitimini ODTÜ İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde almıştır. ODTÜ İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden 1996 yılında mezun olmuştur.

Sema Kırcı, 2011 yılında Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde ‘’Türkiye’nin Balkan Politikası’’ konulu çalışma ile yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır.

Sema Kırcı, Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde Türkiye’nin Balkan Politikası konusunda doktorasına devam etmektedir.

Sema Kırcı AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları’nda Ekonomik İşler ve Dış İlişkiler’den sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevinde bulunmuştur. 2001-2006 yılları arasında bu görevde bulunmuş olan Sema Kırcı, 2006 yılında AK Parti II.Olağan Büyük Kongresi’nde  Merkez Karar ve Yönetim Kurulu yani MKYK üyeliğine seçilmiştir.

Sema Kırcı, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde 1997-2008 yılları arasında çalışmıştır.

2008 yılında Genel Başkan Danışmanlığı görevine getirilen Sema Kırcı AK Parti MKYK üyesi ve Dış İlişkiler Başkan Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir.

Sema Kırcı, İslam Kalkınma Bankası ile birlikte ortaklaşa düzenlenen Akil Kadınlar Zirvesi’nde görev almıştır.

Sema Kırcı, AK Parti’nin siyasi ve sosyal alanlar başta olmak üzere ekonomi ve dış politikadaki gelecek hedeflerini belirleyen Yeni Türkiye Vizyonu’nu geniş kitlelere ulaştırmak amacıyla bir dizi konferans vermiştir.Sema Kirci

Sema Kırcı, Türkiye Gençlik Vakfı kısa adı ile TÜGVA Yüksek İstişare Kurulu üyesidir.

Sema Kırcı AK Parti Balıkesir milletvekilidir. Ayrıca Sema Kırcı, TBMM Başkanlık Divanı Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Sema Kırcı evli olup Sema Kırcı’nın Mehmet Numan Kırcı adında bir çocuğu vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.