27 Mart 2023

Simone Simons Kimdir ?

Hollandalı mezzo soprano, müzisyen ve söz yazarı Simone Simons’un Hayatı:

Tam adı Simone Johanna Maria Simons olan Simone Simons 17 Ocak 1985 yılında doğdu.

Simone Simons’ın yaş müziğe olan ilgisi küçük yaşta başladı. Simone Simons henüz 12 yaşında iken flüt çalmaya başladı.

Hollandalı müzisyen Simone Simons 14 yaşına geldiği zaman pop şarkıları için dersler almaya başladı. 15 yaşında iken kendisine hediye edilen Nightwish’in ‘’Oceanborn’’ albümündeki klasik müzik tarzı vokallerden etkilendiğinden Simone Simons şan dersleri almaya başladı.

Simone Simons 17 yaşına geldiğinde koroda yer almaya başladı. Mark Jansen Hollandalı müzisyen Simone Simons’ı, Sahara Dust ( Epica’nın ilk kurulduğundaki adı Sahara Dust’tur. ) adlı senfonik metal projesine davet edince grubun vokalisti oldu.

Simone Simons ve Epica – Sahara Dust
Hollanda kökenli bir senfonik metal grubu olan Epica’nın ilk adı Sahara Dust’tur. Epica 2003 yılında gitarist Mark Jansen’in After Forever adlı gruptan ayrılmasının ardından kurulmuştur. Epica yükselişe geçen kadın vokalli grupları arasında önemli bir yere sahiptir.

Hollandalı mezzo soprano, müzisyen ve söz yazarı Simone Simons, Epica grubuna Mark Jansen ile birlikteyken katılmıştır.

Simone Simons’un Blogu
Bir çocuk annesi olan Simone Simons ayrıca başarılı bir bloggerdır. SmoonStyle adında bir blog’a sahiptir. Blogunun adresi, SmoonStyle.Blogspot iken SmoonStyle.com olmuştur.

Simone Simons’un Hastalığı
2007 yılının sonunda MRSA adında ölümcül bir hastalığa yakalanan Senfonik metal ya da opera metal grubu olan Epica’nın vokalisti Simone Simons, 2008 yılında bu hastalıkla mücadele edip hastalığı yenmiştir.

Simone Simons’un Saç Rengi Nedir?
Senfonik metal ya da opera metal grubu olan Epica’nın vokalisti Simone Simons’ın gerçek saç rengi koyu kahvedir fakat uzun bir süredir saçlarını boyamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.