2 Haziran 2023

Sinan Akçıl Kimdir?

Sinan Akçıl Kim, Sinan Akçıl’ın Albümleri, Sinan Akçıl’ın Besteleri, Sinan Akçıl’ın Resimleri, Sinan Akçıl’ın Aldığı Ödüller hepsi bilgebilir.com’da.

Sinan Akçıl’ın Hayatı
Şarkıcı, müzisyen ve besteci Sinan Akçıl 20 Mayıs 1982 yılında Hollanda, Leeuwarden’de doğdu.

Sinan Akçıl aslen Çanakkale Biga’lıdır. Keman virtüözü ve Tekfen Filarmoni Orkestrası şefi müzisyen Saim Akçıl’ın oğludur. Piyanist İdil Akçıl’ın kardeşidir.

Annesinin adı Gaye Çağlayan’dır. Ailesi 1982 yılında Hollanda’ya taşınmıştır. Anne ve babası daha sonra boşanmıştır.

Küçük yaşlardan beri müziğe ilgi duyan Sinan Akçıl müziğe çok küçük yaşlarda başlamıştır. Sinan Akçıl yaşının küçük olmasına rağmen yaptığı bestelerle beğeni kazanmıştır.

Sinan Akçıl’ın Boyu ve Kilosu:
Şarkıcı Sinan Akçıl’ın boyu 177 cm ve kilosu ise 68 kilogramdır.Sinan Akcil kimdir

Sinan Akçıl şimdiye kadar; İzel, Enbe Orkestrası, Ferhat Göçer, Candan Erçetin, Yaşar, Zeynep Casalini, Mustafa Sandal, Gülben Ergen, Ebru Gündeş, Kutsi, Petek Dinçöz gibi isimlerle çalışmıştır.

Sinan Akçıl’ın Bestesini Yaptığı Düm Tek Tek Eurovision’da
Hadise’nin seslendirdiği ve Türkiye’yi 2009 Eurovision Şarkı Yarışması’nda temsil eden şarkı ve Hadise’nin yarışmada dördüncü olduğu Düm Tek Tek adlı şarkının bestesini Sinan Akçıl yapmıştır.

Sinan Akçıl İlk Albümünü Çıkardı.
Sinan Akçıl’ın çıkarmış olduğu ilk albümü Kalp Sesi ile birlikte şarkı söylemesi ve canlı performansı eleştirilmiştir.

İkinci albümü Karnaval’ı 2012 yılında çıkardı. 2012 yılında Kraliçe albümü Mimar Sinan Üniversitesi tarafından Yılın En İyi Albümü olarak seçildi. 2012 yılında 18. Kral Müzik Ödülleri’nde eserleri Yakar Geçerim şarkısı ile En İyi Şarkı, Farkın Bu albümü ile En İyi Albüm ve Yakar Geçerim şarkısı ile En İyi Remix Şarkı seçildi.

Kapı adlı albümü 2013 yılında yayınladı. Funda Arar tarafından 2013 yılında çıkarılan Hafıza isimli şarkının sözlerini yazdı ve bestesini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.