1 Haziran 2023

Siri Nedir Nasıl Kullanılır ?

Siri Nasıl Kullanılmaktadır, Siri Ne Demektir, Siri Ne Nedir, Siri Komutları Nasıl Çalışır, Siri’yi Nasıl Aktif Hale Getirebilirim, Siri’nin Anlamlı Nedir, Siri iphone 4, Siri iphone 4s, Siri iphone 5, Siri iphone 5s, Siri iphone 6, Siri Türkçe Nasıl Kullanılır, Siri Twitter,Siri Türkçe Yapma, Siri Android Nasıl Kullanılır, Siri Hakkında Bilgi bilgebilir.com adresinde.

Apple iOS’un yeni sürümü iOS 8.3 sürümüyle Türk kullanıcıların beğenisine sunduğu Siri tüm iPhone ve iPd’ler için resmen yayınladı.

Peki, Siri Nedir?siri
Siri, iOS işletim sistemine sahip cihazınıza sesli komut verdiğinizde ya da soru sorduğunuzda size yardımcı olan ve birçok işlemi yapmanıza olanak sağlayan akıllı bir kişisel yardımcıdır.

Siri, İnternet erişimi gerektirir. Siri her dilde ve bölgede kullanılamayabilir ve özellikleri bölgeden bölgeye değişebilir. Hücresel veri ücretleri uygulanabilir. Telefon aramaları yalnızca iPhone’da kullanılabilir.

Siri, sesinizi kullanarak mesaj göndermenize, internette arama yapmak, toplantı planlamanıza, telefon aramaları gerçekleştirmenize ve bunun gibi birçok işlem yapmanızı sağlar. Her zaman konuştuğunuz şekilde konuşarak Siri’den bir şeyler yapmasını isteyin. Siri söylediklerinizi algılar, ne demek istediğinizi bilir ve hatta size yanıt verir.

Siri Nasıl Çalışır?
Home tuşuna basılı tutun. Bip sesinden sonra Siri’ye uygun bir emir verin. Eğer iPhone kulaklığı ya da bluetooth kulaklık kullanılıyorsa, aparatların ilgili düğmelerine basarak ya da iPhone’un hareketli ekranını kulağınıza yakınlaştırarak da aktive edebilirsiniz.

Siri ile kullanabileceğiniz uygulama ve servisler; telefon, müzik, haberler, takvim, anımsatıcılar, haritalar, mail, hava-tahmini, borsa takip, saat, kontaklar, uyarılar, safari, wolframalpha, arkadaş arama.

Siri, çevrimiçi yani online çalışmakla beraber telefon aramaları sadece iPhone’da kullanılabilir.

Siri Nasıl Aktif Duruma Getirilir?
iPad, iPhone veya iPod’unuzdan Ayarlar’ı açın. Ayarlar menüsünden Genel Seçeneğine dokunun. Daha sonra karşınıza gelen Genel ekranından Siri seçeneğine dokunun. Açılan ekranda Siri seçeneğini aktif duruma getirin.

Siri Nasıl Kullanılır?
Ana Ekran (Home) düğmesini basılı tutun. Art arda 2 sinyal sesi duyduğunuzda konuşmaya başlayabilir, tekrar soru sormak ya da komut vermek için “Mikrofon” simgesine dokunabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.