1 Ekim 2023

Şirketler Yıldız Çalışanlarını Neden Kaybeder?-Canan Duman

Canan Duman’ın İş Dünyası Hakkında Yazmış Olduğu Çok Yararlı Bir Kitap; Şirketler Yıldız Çalışanlarını Neden Kaybeder?

İş dünyasının büyük değişimler yaşadığı, dijital dönüşümün ticareti ve finans piyasalarını, Sanayi 4.0 teknolojilerinin imalatı dönüştürdüğü, e-ticaretin de mal ve hizmet satışı ve takası bambaşka yerlere taşıdığı bir çağın içinde yaşıyoruz. İnsan kaynakları gibi görece yeni bir iş kavramının anlamını her zamankinden fazla bulduğu ve teknolojik gelişmeye bağlı olarak insan kaynağının her zamankinden çok daha önemli olduğu bu yeni çağın gereksinimlerini de yine insan karşılayacak.

Yıldız Çalışan kavramı, iş dünyasındaki bu değişimi ve yenileşmeyi teşvik eden, kendisine ait yeni bir iş modeli kuran ve çalıştığı kurumun hem vizyonunu geliştiren hem de sabit iş düzeninin olabildiğince kusursuz işlemesine en önemli katkıyı sunan iş profesyonellerini kapsıyor.

Sanayi 5.0 ve yapay zekâ uygulamaları kapımızda olsa da dünyadaki işverenler yetenek açığıyla karşı karşıya. Çünkü teknoloji ne kadar gelişirse gelişsin iş dünyasındaki en değerli unsur “Yıldız Çalışan”lar…

Canan Duman, 20 yıllık profesyonel deneyimi, yaptığı araştırmalar ve edindiği bilgiler doğrultusunda, iş dünyasının en güncel sorularına yanıt arıyor: Şirketler yıldız çalışanlarını neden kaybeder? Şirketler yıldız çalışanları nasıl elde tutar?

Ütopyalardaki gelecek geldi; insanın da teknoloji ile birlikte dönüşmesi kaçınılmaz. Peki, şirketler ve sahip oldukları insan kaynakları buna ne kadar hazır?

Canan Duman Şirketler Yıldız Çalışanlarını Neden Kaybeder

Canan Duman’ın Şirketler Yıldız Çalışanlarını Neden Kaybeder? Kitabının Künyesi

Kitabın Adı: Şirketler Yıldız Çalışanlarını Neden Kaybeder?

Kitabın Yazarı: Canan Duman

Yayın Evi: Kanon Kitap

Kitabın Türü: Ekonomi, İş Dünyası

Sayfa Sayısı: 234

İlk Baskı Yılı: 2018

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.