1 Haziran 2023

Sophia Loren Kimdir?

Yaşlanmayan Güzel İtalyan Sinema Oyuncusu Sophia Loren Kimdir?
Doğum adı Sofia Villani Scicolone olan güzel İtalyan sinema oyuncusu Sophia Loren 20 Eylül 1934 yılında İtalya’nın başkenti Roma’da doğdu. Sophia Loren ayrıca Sofia Lazzaro ve Sofia Scicolone adları ile de bilinmektedir.

Annesi bir piyano öğretmeni Romilda Villani ve babası ise soylu bir inşaat mühendisi Riccardo Scicolone’dir. Sophia Loren’in annesi Romilda Villani ve babası Riccardo Scicolone evlenmemesi üzerine Sophia Loren evlilik dışı bir çocuk olarak dünyaya geldi.

Sophia Loren, çocukluğu Napoli yakınlarında Pozzuoli’de büyükannesi ile geçti. Büyükannesinin yanında büyüdü. Sophia Loren daha küçük yaşlarda güzelliği ile herkesin dikkatini çekmiştir.

Dünyaca ünlü İtalyan sinema oyuncusu Sophia Loren’in Anna Maria adında kız kardeşi vardır. Sophia Loren’in kız kardeşi Anna Maria Villani Scicolone, ünlü İtalyan faşist lider Benito Mussolini‘nin oğlu Romano Mussolini ile evlenmiştir.

Ayrıca Sophia Loren, Variety Lights, Quo Vadis ve Aida gibi filmlerde önemli rollerde oynadı.

Güzel ve dolgun vücudu ile ön plana çıkan Sophia Loren, üstsüz olarak Two Nights with Cleopatra ve It’s Him, Yes! Yes! filmlerinde oynadı.sophia loren kimdir

Sophia Loren, Milano miliardaria, Segretaria del Dittatore ( Sahte Kahraman ), Cuori sul mare, Tototarzan, Il sogno di Zorro filmlerinde Sofia Scicolone adını kullandı.

Sophia Loren 1950 yılında İtalyan sinema yapımcısı Carlo Ponti ile tanıştı. Sophia Loren ve Carlo Ponti tanıştıklarında Carlo Ponti 37 yaşında, Sophia Loren ise 15 yaşındaydı.

Daha sonra evlenmeyen karar veren Sophia Loren ve Carlo Ponti evliliklerini ertelemek zorunda kaldı. Evlilikleri iki eşlilik yani bigamy suçlamalarından dolayı iptal edilmiştir. Fakat Sophia Loren ve Carlo Ponti çifti 17 Eylül 1957 yılında evlenemiştir.

Dönemim ünlü isimleri olan Marilyn Monroe, Brigitte Bardot ve Jane Fonda ile birlikte erkeklerin rüyalarını süsleyen bir kadın haline gelen Sophia Loren Amerika’ya gitmiş ve 1957 yılından itibaren Hollywood filmlerinde oynamaya başlamıştı.

Sophia Loren Oscar Ödülü’nü Kazandı.
Sophia Loren, Jean Paul Belmondo ile birlikte rol aldığı 1960 yapımı orijinal adı La ciociara olan Kızım ve Ben film ile Oscar Ödülü’nü kazandı.

Sophia Loren’in oynadığı birçok filmin yapımcılığını kocası Carlo Ponti yaptı.

Sophia Loren, rol aldığı filmlerin çoğunda başrolleri dünyaca tanınan İtalyan aktör Marcello Mastroianni ile paylaştı.

Sophia Loren’in dünyaca ünlü İtalyan film yapımcısı eşi Carlo Ponti 2007 yılında öldü.

Ayrıca Amerikalı güzel sinema oyuncusu Sasha Alexander, Sophia Loren’in gelinidir.

Sasha Alexander, Sophia Loren’in oğlu Edoardo Ponti ile evlidir.

Yaşlanmayan güzel Sophia Loren 72 yaşında iken Pirelli için poz verdi. Sophia Loren’in pozları 2007 yılı Pirelli takvimi için kullanıldı.

Gelmiş geçmiş en iyi Roma filmlerinden biri olarak gösterilen 1964 yapımı orijinal adı The Fall of The Roman Empire olan Roma İmparatorluğu’nun Çöküşü filminde Sophia Loren, Lucilla karakterini canlandırdı.

Sophia Loren 72 yaşında, Pirelli için poz verdi. Sophia Loren’in verdiği pozlar 2007 yılı Pirelli takvimi için kullanıldı.

Sophia Loren’in Oynadığı Filmler: Benimle Evlenir Misin?, Güneş Çiçekleri, İtalyan Usulü Hayal, Bir Masal Gibi, Casuslar, Macera Kadını, Londra Yanıyor, İtalyan Usulü Evlilik (Bazı sitelerde İtalyan Usulü Aşk olarak geçmektedir. ), Roma İmparatorluğu’nun Çöküşü, Dün Bugün Yarın, Prensesin Macerası, Macera Böyle Başladı, Dadının Şansı, Karaağaçlar Altında ( Bazı sitelerde Korkunç Arzu olarak geçmektedir. ), Kayıp Efsane ( Bazı sitelerde Çöl Melikesi olarak geçmektedir.), Gurur ve İhtiras, Atilla, Milano miliardaria, Sahte Kahraman, Cuori sul mare, Tototarzan, Il sogno di Zorro, Variety Lights, Quo Vadis, Aida, Mamma ( Nine ), Daha Hınzır İki Adam, Hazır Giyim, Firepower, Kan Davası, Özel Bir Gün, Kassandra Geçidi, Kısa Beraberlik, Don Kişot, Yolculuk, Tatlı Tebessüm

Sophia Loren’in ayrıca sosyal paylaşım sitelerinde devamlı paylaşılan birbirinden güzel sözleri vardır.

Sophia Loren’in Sözleri:Sophia Loren Sozleri

Hatalar, dolu bir hayat için ödediğimiz bedeldir.

Annem, hayatımda gördüğüm en güzel kadındı.

Ben çok şanslıyım. Çok güzel bir annem vardı.

Eğer ağlamadıysanız gözleriniz güzel olamaz.

Hayat boyu seks sembolü olmam imkânsızdı.

Güzellik, kendinizi nasıl hissettiğinizle ilgili bir şeydir, gözlerinizden yansır. Fiziksel bir şey değildir.

Bir kadının güzel olduğuna dair inancından başka hiçbir şey onu güzel kılamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.