1 Haziran 2023

Steam Nedir Nasıl Kullanılır ?

Steam Ne İşe Yarar, Steam Ne Demektir, Steam Nasıl Kullanılmaktadır, Steam’e Nasıl Kaydolunur, Steam’e Nasıl Üye Olunur, Steam Nasıl İndirilir, Steam Nasıl Download Yapılır, Steam Türkçe, Steam’e Nasıl Para Yüklenir, Steam’de Nasıl Para Kazanılır, Steam Nasıl Açılmaktadır, Steam’deki Kampanyalar, Steam’den Arkadaşlarınıza Oyun Hediye Etmek,Steam Hakkında Bilgiler bilgebilir.com adresinde.

Steam; Ağustos 1996’da eski Microsoft çalışanları Gabe Newell ve Mike Harrington tarafından kurulan video oyunu geliştiricisi ve video oyunu yayımcısı şirket olan Valve Corporation tarafından tasarlanan, bir dijital dağıtım, dijital hak yönetimi, çok oyunculu ve iletişim platformdur.

Kısaca Steam oyun inceleyebildiğimiz ve alabildiğimiz, multiplayer, co-op oyunlar için bize bir altyapı sunan en büyük oyun sağlayıcılarından biridir.

Steam’de birçok oyun, eklenti paketi ve oyunlar ile ilgili programların satışı Steam üzerinden yapılmakta ve bu sayede bilgisayara direkt çevrimiçi olarak indirilebilmektedir. Ayrıca Steam, kullanım açısından performans sağlayan sistem tablasındaki (system tray) ve görev çubuğundaki pozisyonu ile benzerlerinden ayrılmaktadır.

28 Eylül 2012 tarihinden itibaren, 2000 oyuna Steam üzerinden erişilebilmektedir. Ekim 2013 tarihinden itibaren 65 milyon kullanıcıya ulaşıldığı açıklanmıştır. 4 Aralık 2013 tarihinde aynı anda 7 milyon aktif kullanıcı ile rekor kırmıştır.

Steam’e Nasıl Üye Olunur?
Türkçe’nin yanında Birçok dil seçeneği sunan http://store.steampowered.com’a üye olmak ücretsizdir ve hatta bazı oyunlar da tamamen ücretsizdir.

Steam Kampanyaları
Steam sürekli kampanyalar, toplu indirimler ve bedava hafta sonları yapmaktadırlar ve bu yüzden hem programcılar hem oyuncular için mükemmel bir ortam oluşturmuşlardır. Kullanınca görebileceğiniz gibi gün içerisinde ortalama 2-3 milyon insanın sürekli online olduğu bir platformdur. Bu yüzden de oyun oynamayı daha kullanışlı ve kolay bir hale getirmiştir.

Steam Nasıl Kurulur?
Steam’i indirmek için internet sitesi olan http://store.steampowered.com’a adresine gidin. http://store.steampowered.com’a adresinde sağ üst köşe de yer alan Steam Yükleyin’e veya hakkında kısmında İnstall Steam Now’a tıklayınız. Steam’i kurmak için de indirdiğiniz dosyayı açın ve aşağıdaki yolları izleyin.
Açılan ekranda next (ileri) butonuna basın.
I accept the license agreement AND I am 13 years of age older” ( Lisans anlaşmasını ve 13 yaşından büyük olduğumu kabul ederim) i seçerek yine devam edin.
İnternet hızını soran bir ekran gelecektir. Mümkün olan en yakın hızı seçin.
Dil seçme ekranında varsa ve isterseniz Türkçe seçin. Yoksa burada ingilizce seçip programı açtıktan sonra da içerde türkçe seçebilirsiniz.
Install (Yükle) diyerek kurulumu bitirin.
Eğer üyeliğiniz yoksa “Create New Account” diyerek yeni bir üyelik oluşturun.
Steam’e giriş yapın.

Steam’e Nasıl Para Yüklenir?
Steam Cüzdanınızdaki para, Steam’deki herhangi bir oyunu satın almak için ya da Steam ödemelerini destekleyen oyunların içlerindeki satış işlemlerinde kullanılabilir.
Ödemeyi yapmadan önce siparişinizi inceleme imkanınız olacak.

Steam’den Oyun Almak ve Hediye Etmek?steam
Almak istediğiniz oyunun sayfasına girip, sepete ekle butonu ile oyunu sepetimize ekliyoruz. Eğer oyunu hediye etmek istiyorsak, Hediye Olarak Satın Al putonuna basıyoruz. Karışımıza 3 tane seçenek çıkıyor.
1) Hediyemi e-posta ile gönder
2) Hediyemi Steam üzerinden gönder ( Bu seçenek aynı zamanda arkadaşınızın hediyenizi hemen görmesi için e-posta mesajı da gönderir. )
3) Hediyeyi sonra gönderilmek üzere envanterime ekle ( Bu seçenek ise daha sonra gönderirim diyenler için. )

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.