7 Haziran 2023

Stil Sahibi Nasıl Olunur ?

Stil Sahibi Olmanın ve Görünmenin Kuralları, Stil Sahibi Olmanın Püf Noktaları Nelerdir, Stil Sahibi Olmak İçin Öneriler Nelerdir, Stil Tarz Giyinmek, Stil Sahibi Olmak İçin Neler Yapılmalıdır.

Stil sahibi olmak bayan olsun erkek olsun birçok insan belli bir stili olmasını ister. Vücut tipimize göre kıyafet giymek, takı veya aksesuarları takmak ve bunların uyumluluğu önemlidir.

Cambridge Düşesi’de olsa belli bir stil olsun ister. Haberler de duyuyoruz, Cambridge Düşesi’nin genellikle tercih ettiği markalar da değişiklik yapınca kısa sürede gözle görülecek şekilde yükseldi.

Stil ya da tarz sahibi olmak herhangi bir takı, aksesuar veya kıyafetin birbiriyle uyumu demek değildir.

Güzel ve alımlı gözükmek için kendinizi rahat hissettiren ve daha önce giydiğiniz renkleri tercih edin.

Ayrıca iyi bir stil oluşturmanın yolu öncelikle kendine güvenden geçiyor. Kişisel bakıma önem vermek, görgü kurallarını bilmek de stilde etkili olan unsurlar arasında.

Stil sahibi olmak için öncelikle kendimizi tanımamız şart.

Kişiliğimizi ve davranış kalıplarımızı anladıktan sonra(yalnız bunlar zamana göre değişken olduğundan anlamak zordur, kendinizi kalıplaştırmayın) bedenimizi anlamamız gerekiyor. Ben şişman mıyım, çok mu zayıfım, atletik miyim, göbeğim mi var, bacak bacak üstüne atmak rahatsız ediyor mu gibi soruları kendimize sormalıyız. Rahat hissetmek önemli, rahatlık tüm trendlerden daha iyidir.

Bazen zıtlıkların uyumluluğu da olabilir. Siz de tarz sahibi olurken zıtlıkların uyumundan faydalanabilirsiniz, ancak zıtlar gerçekten uyumlu şekilde birlikte olmalı. Siyahla beyaz kombinasyonlarını düşünün.

Sizi tanımlamasa da tanıtan bir nesne çok işinize yarayabilir. Örneğin şapka gibi.Hatta bu bir nesne değil su içme stili bile olabilir. Birileri hangi Leyla derken, hani şöyle hıçkıran, şapkalı ya da mor kolyeli gibi sizi tanımlayan stillerle anımsayabilirler.

Olumluluk da önemli bir faktör, yukarıda saydığımız örneklere ek olarak “küfürbaz olan Leyla ” olarak tanımlanmak hoş olmaz elbette.

Yine de sınırlar sizin cesaretinize de bağlı. Arıca eğer oluşturduğunuz tarz hoşa gitmeyen bir sosyal grup tarafından benimsenirse değiştirmek durumunda da kalabilirsiniz. Sizi sosyal dünyada tanımlayan şey diğerlerinin yaftalarıdır çoğunlukla, bunları göz ardı etmek elbette mümkün değil ama diğerlerinin sizi oluşturmasını ne kadar dengeli bir şekilde engellerseniz stiliniz o kadar oturur.

Stilin çoğu zaman parayla oluşturulan bir şey olduğu sanılır, evet para önemli ama tarzınızın oluşmasında sizin önce kendinizi kabul etmeniz ve tanımanız olduğunu söylemiştik. Bunlara ne kadar paraya sahip olduğunuz ya da para harcama alışkanlıklarınız da dâhil. Bu görsel dünyada her yer artık vitrin, aldatmacalara kanmadan ne istediğinizi bildiğinizde tarz sahibi olmak mümkün.stil

Zannedildiği gibi stil sahibi olan kadınlar veya erkekler aslında çok parası olanlar değildir, fazla parası olmayanlardır! Bunun sebebi bir şeyler alırken seçici olmak durumunda olmaları ve yeni trendi yansıtan her parçayı almamalarıdır. Ucuz ve pahalı parçaları bir arada kullanma sanatında ustalaşmış olmaları, onları bu kadar şık ve stil sahibi yapıyor olabilir.

Giydiğiniz elbise olsun, takındığınız takı olsun, duruşunuz olsun insanların olumlu olumsuz eleştirilerini de göz önünde bulundurup kendiniz de rahat hissettirdiği kendiniz olduğunuz gibi giyinip, takınıp davranışlarınızı ona göre yapınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.