27 Mart 2023

Sümeyye Koç Hercai Kitap Özeti

Sümeyye Koç’un Hercai Romanının Konusu, Yorumu, Özeti.

Kullanıcıların makaleler, hikâyeler ve şiirler paylaşabileceği ücretsiz bir okuyucu yazar platformu Wattpad’ta sevilen birçok wattpad hikayeleri ön plana çıkıyor.

 Çok sevilen wattpad hikayelerinden biri de Sümeyye Koç’un Hercai adlı wattpad hikayesidir.

İntikamdan Doğan İmkansız Bir Aşk Masalı; Hercai

Sümeyye Koç Hercai

Yazarın yayımlanan herhangi bir kitabı yoktur wattpad hikayesinden önce. Wattpad’te yazdığı Hercai adlı hikaye, wattpad okuyucuları tarafından çok sevilmiştir. Yazmış olduğu Hercai adlı wattpad hikayesi Sümeyye Koç’un ünlenmesine sebep olmuştur.

Bu durum yayınevlerinin dikkati çekmiş ve Sümeyye Koç’un Hercai wattpad hikayesi kitap olarak yayımlanmıştır.

Sümeyye Koç’un Hercai romanı yazarın yayımlanan ilk romanı olmasına rağmen, Wattpad’teki başarısını burada da göstermiş kısa sürede Hercai romanı çok satan kitaplar listesinde yer almıştır.

Sümeyye Koç’un Hercai romanı Epsilon Yayınevi tarafından 2017 yılında yayımlanmış. Epsilon Yayınevi etiketi ile yayımlanan Sümeyye Koç’un Hercai kitabının sayfa sayısı 432 sayfadır.

İlk önce wattpad üzerinden sağladığı başarı, sonra kitap olarak yaşanan başarısı sonrası Hercai romanı televizyon dizisine uyarlanmaya başlanmıştır.

Hercai Dizisi

Hercai adlı televizyon dizisi yayınlanan ilk bölümleri kısa sürede reytingler de üst sıralar yer almış ve izleyicinin beğendiği diziler arasında yer almıştır. Hercai dizisi kısa sürede çok büyük başarılara imza atmaya başlamıştır. Öyle ki Hercai dizisinin yayınlanan her bölüm önceki fragmanları bile çok fazla izlenme sayısına sahiptir.

Hercai dizisinde Miran Aslanbey karakterini Akın Akınözü ve Reyyan Şadoğlu karakterini Ebru Şahin canlandırmıştır.

Sümeyye Koç’un Hercai eseri, uyarlandığı Hercai dizisin hakkında bilgileri paylaştıktan sonra Sümeyye Koç’un Hercai eserinin özetini paylaşmaya geldi.

Sümeyye Koç’un Hercai Romanının Özeti

Romanın başkahramanları Miran Karaman ile Reyyan Şanoğlu’dur. Miran Karaman’ın küçükken babası öldürülmüştür. Babasının ölümüne neden olduğu için Şanoğlu ailesinden almak istemektedir. Küçüklükten beri bu intikam için planlar kurar. İntikamı için de Şanoğlu ailesinin kızı Reyyan Şanoğlu’nu seçer. Miran Karaman, Şanoğlu ailesinin kızı Reyyan Şanoğlu ile tanışıp onunla evlenmek ister. Miran Karaman’ın gerçek amacı Reyyan Şanoğlu ile evlenip mutlu mesut bir yuva kurmak değildir. Olaylardan habersiz gerçek sevgiyi, mutlu bir aile ortamını arayan Reyyan ise Miran Karaman ile evlenir. İlk başlarda Miran Karaman’ın planları hep istediği şekilde gider. Fakat Miran, kusursuz olarak gördüğü bu planlarının Reyyan’ı tanıdıkça bu planlar yavaş yavaş kusursuz olmadığını anlamaya başlar. Çünkü Miran, Reyyan’a gerçekten aşık olmuştur.

Reyyan bu evliliğin bir oyun bir intikam planı olarak gerçekleştirilmiş bir evlilik olduğunun anladığında sevgiden, aşktan, mutlu bir aile kurmaktan başka bir şey istemeyen Reyyan’ı çok büyük bir hayal kırıklığı yaşamasına sebep olur. Miran’da artık pişman olmuştur çünkü Miran, Reyyan’ı çok sevdiğini anlar.

Sümeyye Koç Hercai Romanı

Sümeyye Koç’un Hercai Kitabının Künyesi

Kitabın Adı: Hercai

Kitabın Yazarı: Sümeyye Koç

Yayınevi: Epsilon Yayınevi

Kitabın Türü: Romantik, Aşk

Sayfa Sayısı: 432

İlk Baskı Yılı: 2017

Uyarlama: Hercai (2019 yapımı dizi)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.