24 Eylül 2020

Suna Vidinli Kimdir ?

Gazeteci ve Sunucu Suna Vidinli’nin Biyografisi, Suna Vidinli’nin Hayatı, Suna Vidinli’nin Haber Programı, Suna Vidinli Memleketi, Suna Vidinli’nin Resimleri, Suna Vidinli’nin Yaşı, Suna Vidinli Hakkında Bilgi.

Suna Vidinli, 1978 yılında Samsun’da doğdu.

Üsküdar Amerikan Lisesi’nden 1996 yılında mezun olan Suna Vidinli daha sonra lise eğitimini Üsküdar Amerikan Lisesi’nde yaptı. Üsküdar Amerikan Lisesi’nde lise eğitimini tamamlayan Suna Vidinli, Georgetown Üniversitesi School of Foreign Service’de Siyasal Bilgiler ve İslami Bilgiler bölümünü okudu.

Suna Vidinli, üniversitede lisans eğitimini tamamladıktan sonra Harvard Üniversite, Uluslararası İlişkiler bölümü üzerine master yaptı. Suna Vidinli, Harvard Üniversite, Uluslararası İlişkiler bölümü üzerine master sonra Türkiye’ye döndü.

Suna Vidinli CNN TÜRK’te Referans Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Eyüp Can ile birlikte ‘’Referans Noktası’’ programını hazırladı ve sundu. Ayrıca CNN TÜRK’te “Bülten Aktüel” programını da hazırladı ve sundu.

Suna Vidinli 2007 yılında Demokrat Parti’den Samsun’da Milletvekili adayı olmuştur fakat seçimler sonucunda milletvekili olamadı.

Suna Vidinli, Doğan Medya Grubu Dış İlişkiler Koordinatörü ve AB Yolunda Türkiye Kadın İnisiyatifi kurucu üyesi olarak görev aldı.

suna vidinli resimSuna Vidinli NTV’den ayrılmak zorunda kalması üzerine Twitter hesabından ‘’ NTV’den bugün çıkışım verilmiş. Onur duydum. Böyle dönemlerde elde ettiklerimizle değil, tamah etmediklerimizle hatırlanmak nasip olsun.’’ Tweetini paylaşmıştı.

Vidinli, son olarak NTV’de Panorama adlı programı sunuyordu.

Suna Vidinli, İngilizce, İtalyanca ve Arapça dillerini biliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.