7 Haziran 2023

Survivor Yarışması Nedir ?

Survivor Yarışması Nasıl Oynanır, Survivor Ne Demek, Survivor Hangi Kanallarda, Survivor Türkiye, Survivor Yarışmacıları, Survivor Nasıl Bir Yarışmadır? Tüm bu sorularınız cevabı bilgebilir.com sayfalarında.

Survivor Yarışmasını Kim Buldu? Survivor Nedir? Survivor yarismasi
1992 yılında İngiliz televizyon yapımcısı Charlie Parsons tarafından oluşturulan yarışma programı Survivor. Survivor kelimesi kısaca ”Hayatta Kalan” anlamına gelmektedir.

Survivor Yarışma Nasıl Oynanır?
Survivor nasıl bir yarışma derseniz; sadece bir yarışmacı kalana kadar diğer takım arkadaşlarının kapalı oylaması ile elenen bir yarışma türüdür. Yarışmayı kazanan kişiye Türkçe anlamı ”Hayatta Kalan Kişi” olan Sole Survivor unvanı verilir.

Survivor Türkiye’de Hangi Kanallarda Yayınlandı?
Dünyada birçok ülkede yayınlanan Survivor yarışması Türkiye’de ise ilk önce 2005 yılında Kanal D ekranlarında daha sonra 2006-2012 yılları arasında Show Tv ekranlarında, 2013-2014 yıllarında Star Tv ekranlarında yayınlandı. Survivor yarışması 2015 yılından itibaren de TV8 ekranların yayınlanmaktadır.

Türkiye de Yayınlanan Survivor Yarışma Programlarının İsimleri
Survivor Türkiye
Survivor Türkiye-Yunanistan
Survivor Aslanlar-Kanaryalar
Survivor Kızlar-Erkekler
Survivor Ünlüler-Gönüllüler
Survivor All Star

En son olarak Survivor yarışması Türkiye de yapımcı, sunucu Acun Ilıcalı’nın kanalı TV8 ekranlarında yayınlanmaktadır.  Sunuculuğunu Acun Ilıcalı’nın yaptığı Survivor All Star yarışması 22 Şubat Pazar akşamı TV8’de ilk bölümü ile yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.