2 Haziran 2023

Terkedilmiş En Ünlü Yerler

En Ünlü Terk edilmiş Yerler Nerededir, En Ünlü Issız Yerler Nerededir, Terk Edilmiş Ünlü Yerlerin Fotoğrafları, Ünlü Issız Yerlerin Resimleri, Mirny Elmas Madeni Nerededir, Sanzhi UFO Evleri Nerededir, Ryugyong Oteli Nerededir, Sualtı Şehri Nerededir, SS Amerikan Batığı Nerededir.

Bu yazımızda dünyaca ünlü terk edilmiş yerlerden bahsedeceğiz.

Doğu Sibirya’daki Mirny Elmas Madeni’nden, Tayvan’daki Sanzhi UFO Evleri’nden, Kuzey Kore’deki Ryugyong Oteli’nden, Çin’deki Sualtı Şehri’nden,  Kanarya Adaları’ndaki SS Amerikan Batığı’ndan.Mirny Diamond Mine

Esrarengiz ve muhteşem görüntülere sahip bu terk edilmiş yerler nerede ve bunlar hakkında bilgileri ele alacağız.

Mirny Elmas Madeni-Doğu Sibirya-Rusya
Mirny Diamond Mine, Mirny Elmas Madeni Doğu Sibirya’dadır. SSCB’nin ilk elmas madeni olan bu maden 1957 yılında açıldı. Maden işletme sırasında yılda elmas şaşırtıcı bir iki milyon karat üretti. 47 yıl işlettikten sonra, maden 2004 yılında kapatıldı.

Sanzhi UFO Evleri-San Zhi-TayvanSanzhi UFO Houses
Tayvan’ın kuzeyinde bulunan San Zhi, fütüristik yaklaşımıyla dikkat çeken küçük bir yerleşim yeridir. Yüksek gelirli insanlar için lüks bir tatil köyü olarak inşa edilen San Zhi, inşaatın yapım sırasında ilginç bir şekilde meydana gelen ölümcül kazalardan dolayı tamamlanamamış. Projenin durmasına neden olan önemli bir sebepte bu söylentiler yüzünden kimsenin bu siteye yatırım yapmak ve hatta ziyarette dahi bulunmak istememesi.

Ryugyong Oteli- Pyongyang-Kuzey Kore


Otelin yapımına 1987 yılında başlandı. Ryugyong Oteli’nde bulunan 3000 oda ve 7 gökdelen restorantı Haziran 1989’da Dünya Gençler ve Öğrenciler Festivali’nde açılması planlanıyordu. Ancak çeşitli sorunlar sebebiyle ve ödenek yetersizliği sebebiyle çalışmalar durdu.

Sualtı Şehri-Shicheng-Çin
Şehir 1300 yıl önce kuruldu.

SS Amerikan Batığı- Fuerteventura-Kanarya Adaları
1940 yılında inşa edilen okyanus gemisi,54 yıl hizmet verdikten sonra 1994 yılında batmıştır.

sualti sehri SS Amerikan Batigi

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.