2 Haziran 2023

Trivia Crack Nedir Nasıl Oynanır

Özgün İspanyolca adı Preguntados olan Trivia Crack oyunu android telefonlarda oynanan son dönemlerin en popüler genel kültür oyunlarındandır.

Trivia Crack Nedir?

Trivia Crack; Etermax şirketi tarafından geliştirilen dünya çapında kullanıcılar tarafından oynanan bir genel kültür oyunudur. Trivia Crack oyunu 2013 yılında ilk defa çıkmıştır. Trivia Crack, 2014 yılında Aralık ayında Apple App Store’de en fazla indirilen oyun olmuştur.

Trivia Crack Çıkış Tarihleri:

26 Ekim 2013 yılında IOS ve Android, 17 Mayıs 2014 yılında Amazon App Store ve 18 Eylül 2014 yılında Windows Phone’da yayınlanmıştır.

Trivia Crack Nasıl İndirilir?

Trivia Crack uygulamasını android telefonlara ve IOS telefonlara yükleyebilirsiniz.

Trivia Crack Nasıl Üye Olunur?

Trivia Crack uygulamasını telefonunuza indirdikten sonra Facebook üyeliğiniz ile isterseniz Trivia Crack oyununa bağlanabilirsiniz.

Trivia Crack Nasıl Oynanır?

Trivia Crack oyunu karşılıklı olarak oynanan bir nevi meydan okuma niteliğinde genel kültür oyunudur. Tarih, Spor, Sanat, Bilim, Coğrafya ve Eğlence kategorilerinden oluşmaktadır.

Her vermiş olduğumuz doğru cevap sonrası çarkıfelek dönderip kategori belirlenir ve o kategori de çıkan soruyu cevaplarsınız. Her soruyu 20 saniye içinde cevaplandırmak zorundasınız.

İsterseniz pas geçme hakkınız varsa isterseniz soruyu pas geçebilirsiniz. Ya da iki yanlış seçeneği ya da iki cevap hakkınız varsa onları kullanabilip sorunun doğru cevabını bulmayı kolaylaştırabilirsiniz.

Oyunda en fazla Taç adlı itemleri toplayan kazanır. Her kategori ait 6 Taç olup toplam 6 karakteri ilk kim toplarsa o kazanır.

Sorulara yanlış cevap verirseniz soru cevaplandırma sırası rakibinize geçer. Rakibiniz ne zamanki yanlış cevap verirse tekrar size oyun oynama sırası gelir.

Trivia Crack Oyunu Extra Time, Bomb, Double Chance, Skip Anlamı Nedir?

Extra Time: Sürenizi 15 saniye uzatır.

Bomb: Yanlış 2 cevap seçeneğini çıkarır.

Double Chance: Çift cevap hakkı verir.trivia crack

Skip: Soruyu değiştirir.

Ayrıca Trivia Crack ile Facebook ile bağlandıysanız Facebook arkadaşlarınız sıralamasını görebilirsiniz.

Trivia Crack uygulamasını açıp isterseniz Trivia Crack oyununa soru da gönderebilirsiniz. Trivia Crack oyununda oldukça çok soru var. Biz de web sitemizde Trivia Crack oyunundan çıkan bazı soru ve cevaplarını yayınlıyoruz.

Trivia Crack Soruları ve Cevapları linki ile Trivia Crack soru ve cevaplarına ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.