8 Şubat 2023

Tuvana Türkay Kimdir ?

Tuvana Türkay, İstanbul Koleji’ni bitirdikten sonra üniversite eğitimi için Beykent Üniversitesi Radyo Televizyon Sinema Bölümü’ne gitti.

Güzel oyuncu Tuvana Türkay’ın boyu 175 cm’dir. Ayrıca Tuvana Türkay’ın kilosu 54 kilogram ve saç rengi koyu kestane göz rengi ise yeşildir.

Dizi, film, reklam oyunculuğunda yayında sesi ile de büyüleyen Tuvana Türkay Ara Ne Olursun adlı şarkı ile büyük beğeni toplamıştır.

Dizi, reklam ve film yapımlarında rol alan Tuvana Türkay, 2009 yılında TRT 1’de yayınlanan Türk dram televizyon dizisi olan Ayrılık: Aşkta ve Savaşta Filistin dizisinde Kevok karakterini canlandırmıştır.

2010 yapımı Nakş-ı Dil Sultan dizisinde Nakş-ı Dil Sultan, 2011 yapımı Yer Gök Aşk adlı drama dizisinde Bade Palalı, 2014 yapımı Kara Para Aşk dizisinde Bahar Çınar karakterini canlandırmıştır.

Tuvana Türkay dizi oyunculuğu yanından sinema oyunculuğu kariyerinde ise; Şeyh Hamid-i Veli’nin yani Somuncu Baba’nın hayatını anlatan sinema filmi Somuncu Baba Aşkın Sırrı filminde, 2015 yapımı Geym of Bizans filminde, yine 2015 yapımı Güvercin Uçuverdi filminde ve 2015 yapımı En Güzeli filminde de rol almıştır.

Tuvana Türkay, 8 Ocak Cuma günü yayınlanan Beyaz Show’unda konuğu olmuştur.

Tuvana Türkay’ın Oynadığı Diziler:

Kara Para Aşk

Yer Gök Aşk

Nakş-ı Dil Sultan

Ayrılık

Tuvana Türkay’ın Oynadığı Filmler:Tuvana Turkay

Somuncu Baba Aşkın Sırrı

Geym of Bizans

Güvercin Uçuverdi

En Güzeli

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.