1 Haziran 2023

Ütopya

Televizyon ekranlarının yeni yarışma programı Ütopya ile ilgili tüm detaylar bilgebilir.com’da…

 

Ütopya ile ilgili tüm detaylar bilgebilir.com internet sitesinde. Ütopya ne zaman başlayacak, Ütopyütopyaa’nın kuralları neler, Ütopya nerede çekilecek, Ütopya hangi kanalda yayınlanacak, Ütopya başvuruları ne zaman başlayacak; tüm bu sorular ve daha fazlasının cevabı

 

Türkiye’de önemli bir izleyici potansiyeline sahip olan Biri Bizi Gözetliyor, O Ses gibi ses getiren yapımların geliştiricisi olan John de Mol’ün izlenme rekoru sahibi yarışma programı Ütopya, yeni sezonda başlıyor. Acun Ilıcalı’nın yapımcılığını üstleneceği Ütopya, televiyon izleyicilerinin alışkanlıklarını değiştirecek.

Ütopya yarışması nedir?

Ütopya, hem televizyon ekranlarından hem de internet üzerinden izlenebilen, 100’ü aşkın kamerayla yarışmacıların her anlarının takip edilebileceği bir yarışma programı. İzleyicilerin birçok alışkanlığını değiştirecek olan Ütopya, farklı kurallarıyla diğer yarışmalardan da ayrılıyor.

Ütopya ne zaman başlayacak?

Sevilen yarışma programlarının yapımcısı Acun Ilıcalı’nın yapımcılığını üstleneceği Ütopya,  yeni sezonla birlikte ekrandaki yerini alacak.

Ütopya hangi kanalda ekrana gelecek?

Ütopya TV8 ekranlarında yayınlanacak. Belli gün ve saatlerde televizyon ekranlarında yer alacak olan Ütopya, internet üzerinden de 7 gün 24 saat boyunca izlenebilecek.

Ütopya nerede çekilecek?

Yarışmacıların dış dünya ile bağlantı kurmadan mücadele vereceği Ütopya’nın çekimleri ıssız bir arazide yapılacak. Yarışmacıların yanında kameraman dahil yayın ekibinden kimse olmayacak.Ütopya’da, yarışmacılar çeşitli yerlere yerleştirilen 100’ü aşkın kamera ile izlenecek.

Ütopya’da kaç kişi yarışacak?

Ütopya ilk etapta 15 yarışmacı ile başlayacak. Ütopya’ya 10 aylık yarışma süresince yeni yarışmacılar da katılabilecek. Her ay 3 kez eleme heyecanının yaşanacağı Ütopya’ya yine her ay 3 yarışmacı dahil olacak.

Yarışmayı sosyal medya üzerinden takip ederek yorum yapanlar arasından yapılacak olan sıralamada ilk bine giren isimler arasından rastgele 3 isim belirlenecek. Belirlenen isimler Ütopya’ya katılacak. Bu katılımın ardından nüfusu 18’e yükselen Ütopya’da her ayın ilk iki eleme haftasında yeni gelen yarışmacılardan birer isim elenecek. 3. eleme haftasında ise tüm yarışmacılar arasından bir eleme yapılarak Ütopya’daki nüfus yeniden 15’e inecek.

Ütopya’nın kuralları neler?

Ütopya’da kendi medeniyetlerini oluşturması istenen yarışmacılara 2 inek ve 25 tavuk verilecek. Bunların yanı sıra kişisel araç gereçlerin verileceği 15 yarışmacı, Ütopya’da 10 ay boyunca yaşamlarını sürdürmek için mücadele edecek. Kişisel araç gereçleriyle tarım yapabilecek olan yarışmacılar, kazanç da elde edebilecek.

Yarışmacılar Ütopya’da hiç bir kural olmadan yarışacaklar. Verilen imkanları iyi değerlendirerek kendi yaşam alanlarını oluşturmak için mücadele edecek olan yarışmacılar, sadece bir hangarın bulunduğu araziyi istedikleri gibi geliştirebilecekler. Yarışmacıların temel ihtiyaçlarının karşılanması kapsamında, elektrik, gaz ve su gibi ihtiyaçları karşılanacak.

Isınma ihtiyaçlarını kendi imkanlarıyla sağlayacak olan yarışmacıların kullanmaları için özel tuvalet ve banyo arazide bulunmayacak. Tamamen doğal yaşamın içinde yaşayacak olan yarışmacılar,Ütopya’da kendi medeniyetlerini kuracaklar.

Dünya Ütopya’yı konuştu!

Dünyanın en çok konuşulan yarışmalarından biri olan Ütopya, Hollanda’da yayınlandığı ilk gün kırdığı izlenme rekoruyla adından söz ettirdi. Türkiye televizyonlarında çok izlenen Biri Bizi Gözetliyor, O Ses gibi yarışma programlarının üreticisi olan John de Mol tarafından geliştirilen Ütopya, ilk gecesinde 1,6 milyon izleyiciye ulaştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.