7 Haziran 2023

Wagner Moura Kimdir ?

Narcos Dizisinde Pablo Escobar’ı Kim Oynuyor, Wagner Moura’nın Hayatı, Wagner Moura’nın Yaşı, Wagner Moura’nın Oynadığı Filmler, Wagner Moura’nın Oynadığı Diziler, Wagner Moura’nın Ülkesi, Wagner Moura’nın Narcos Dizisi, Wagner Moura’nın Biyografisi, Wagner Moura’nın Resimleri, Wagner Moura Hakkında.

Wagner Moura 27 Haziran 1976 Brezilya’da doğdu.

Wagner Moura’nın annesi Alderiva Moura, bir ev hanımıydı. Babası José Moura ise Hava Kuvvetleri’nde çavuş olarak görev yapmaktaydı.Wagner Moura

Brezilyalı sinema, televizyon ve tiyatro oyuncusu olan Wagner Moura’nın tam adı Wagner Maniçoba de Moura’dır.

Wagner Moura, orijinal adı Tropa de Elite olan 2007 yapımı Özel Tim adlı filmde canlandırdığı Capitão Nascimento karakteri ile büyük ilgi görmüştür. Filmin ikincisi 2010 yılında orijinal adı Tropa de Elite 2: O Inimigo Agora é Outro adı ile Özel Tim 2 olarak yayınlanmıştır.

Başrollerinde Matt Damon’ın oynadığı 2013 yapımı Elysium: Yeni Cennet filminde de rol almıştır. Wagner Moura, lysium: Yeni Cennet filminde keskin nişancı karakterini canlandırmıştır.

İzleyicilere internet üzerinden hizmet veren bir medya sağlayıcısı olan Netflix’in Narcos adlı dizisinde dünyaca ünlü uyuşturucu kralı Pablo Escobar‘ı canlandırmıştır.

Wagner Moura’nın dünyaca ünlü kokain kralı Pablo Escobar‘ın hayatını canlandırması ile bir anda hayran kitlesini geniş kitlelere ulaştırmıştır.

Wagner Moura’nın Filmleri ve Dizileri

Üstteki Kadın

Güneşin Ardından

As Três Marias

Deus É Brasileiro

Carandiru

Carga Pesada

O Caminho das Nuvens

Sitcom.br

Nina

Sexo Frágil

Desejo

Özel Tim

Özel Tim 2narcos

Romance

Elysium: Yeni Cennet

Seni Seviyorum Rio

Umut Kırıntıları

Narcos

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.