2 Haziran 2023

Warcraft Filmi

Warcraft Filmi Ne Zaman Vizyona Girecek, World of Warcraft Oyunu Hakkında Bilgi, World of Warcraft Oyunu Filmi, Warcraft Filmi Hangi Bilgisayar Oyunundan Esinlenilmiştir, Warcraft Filmi Hakkında Bilgi.

Warcraft filmi 2016 yılında vizyona girecek.

Warcraft filminin fragmanı bile şimdiden sinemaseverleri ve oyun severleri heyecanlandırdı.  Oyun severleri diyorum, özellikle World of Warcraft oyunu sevenler, çünkü Warcraft filmi World of Warcraft oyunundan esinlenilmiştir.

Warcraft filmi hakkında bilgi vermeden önce World of Warcraft oyunu hakkında kısaca bilgi verelim.

World of Warcraft Nedir?

World of Warcraft; ilgisayar oyunları üreten dünyaca ünlü Blizzard Entertainment şirketinin ürettilen bir MMORPG, yani devasa çok oyunculu çevrimiçi rol yapma oyunudur. World of Warcraft genellikle WoW şeklinde kısaltılmaktadır.

World of Warcraft oyunu dünya çapında o kadar çok tutmuştur ki, Blizzard Entertainmen, 1994 yılında Warcraft oyununu çıkardığından beri, dünyanın en başarılı oyun geliştiricilerinden biri kabul edilmektedir.

World of Warcraft oyunu ilk defa 1994 yılında çıkmıştır, World of Warcraft oyunu 1994 yılında çıkarılan Warcraft:Orcs & Humans oyunu ile tanıtılan Warcraft serisinin 4. oyunudur, ancak bu oyundan önceki oyunlar gerçek zamanlı strateji (RTS) türündedir.

World of Warcraft oyunu hakkında bu kadar bilgi verdikten sonra şimdi Warcraft filmi hakkında bilgi vermeye sıra geldi.

Dünya çapında büyük yankı uyandırıp oldukça geniş bir hayran kitlesi yaratan online World of Warcraft oyununun sinema uyarlaması olan bu yapım da çeşitli ırk ve türlere ev sahipliği yapan ve her türden savaşın kıyasıya yaşandığı fantastik bir dünyada geçiyor. Filmin yönetmenliğini Moon filmiyle sinemaya esaslı bir giriş yapan, genç neslin umut vaat eden yönetmenlerinden Duncan Jones yer alırken, başrollerini Paula Patton, Ben Foster ve Travis Fimmel paylaşıyor.

Legendary Pictures ve Universal Pictures, Blizzard Entertainment’ın global fenomenine dayanan, dünyaların çatıştığı destansı macera Warcraft: İki Dünyanın İlk Karşılaşması filmini beraber hazırlıyor.

Warcraft Filminin Oyuncuları: Travis Fimmel, Ben Foster, Paula Patton, Toby Kebbell, Dominic Cooper, Clancy Brown, Andre Tricoteux, Robert Kazinsky, Daniel Wu, Ruth Negga, Callum Keith Rennie, Daniel Cudmore, Ben Schnetzer

Warcraft filminde Anduin Lothar karakterini orijinal adı Vikings olan Vikingler filmindeki canlandırdığı Ragnar Lothbrok karakteri ile tanıdığımız Travis Fimmel canlandırmaktadır. Ayrıca Medivh karakterini Ben Foster, Garona karakterini Paula Patton, Durotan karakterini Toby Kebbell, King Llane Wrynn karkaterini Dominic Cooper, Blackhand karakterini Clancy Brown canlandırmaktadır.Warcraft

Warcraft Filminin Konusu: Barışçıl Azeroth Krallığı, yok olan ülkelerinden kaçarak yeni bir koloni arayışında olan ORK savaşçılarıyla karşı karşıya kaldığı bir savaşın eşiğinde duruyor.

İki dünyayı birleştiren kapı açıldığında, bir ordu yıkımla karşılaşırken diğeri de yok olmayla karşı karşıya kalıyor. Bu zıt gruplardan iki kahraman, ailelerinin, halklarının ve ülkelerinin kaderini belirleyecek bir çatışma yoluna giriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.