2 Haziran 2023

WhatsApp Web Nedir ? WhatsApp Web Nasıl Kullanılır ?

Chat uygulaması WhastApp iOS dışında bütün platformlar için yayınlandı. Fakat Whatsapp tarafından yapılan açıklamaya göre Apple’ın getirdiği kısıtlamalar nedeniyle Whatsapp’ı bilgisayar üzerinden kullanmak ve mesajlaşmak isteyen iOS kullanıcıları bu imkâna henüz erişemiyor.

Yayıncı şirketin haberine göre; Android, Blackberry ve Windows kullanıcılarının WhatsApp mesajlaşmalarını web ve mobil arasında kesintisiz olarak sürdürmesini sağlayacak.

WhatsApp Web iOS (iPhone) Kısıtlaması
WhatsApp uygulaması iOS (iPhone) kullanıcılarının ise Apple kısıtlamalarından dolayı şu an için web sürümünü kullanmalarının mümkün olmadığı belirtildi.

WhatsApp uygulamasının kullanılabilmesi için telefonunuzda WhatsApp’ın son sürümünün güncellenmiş olması gerekiyor.

WhatsApp Web AdresiWhatsApp Web Nedir WhatsApp Web Nasil Kullanilir
https://web.whatsapp.com/ adresinde yayınlanan Whatsapp uygulamasını kullanmak için bu adrese gidip daha sonra gösterilen QR kodunu WhatsApp uygulaması içinden telefonunuza okutmanız gerekiyor. Bu işlemle WhatsApp web uygulaması telefonunuzla eşleşiyor ve sohbete web’den devam edebiliyorsunuz.

Öncelikle uygulamayı kullanmanız için telefonunuzda WhatsApp’ın son sürümünün güncellenmiş olması gerekiyor.

Whatsapp Web Masaüstü
Bir kötü haber ise de; Whatsapp web uygulaması yayınlandı yayınlanmasına fakat Whatsapp’ı bilgisayar üzerinden kullanmak isteyen iOS kullanıcılarının biraz daha beklemesi gerekiyor.

WhatsApp web uygulamasını kullanan kullanıcılar tarafından yapılan ilk yorumlara göre; WhatsApp web uygulamasında bağlantı telefon üzerinden kurulduğundan dolayı telefonunuzun şarjı bittiğinde veya interneti bağlantısı kesildiğinde mesaj gönderme veya mesaj alma işlemi yapılamıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.