1 Ekim 2023

Wulf Dorn Psikiyatrist Kitap Özeti

Yayımlanır Yayımlanmaz Almanya’da En Çok Satan Romanlar Listesine Giren Psikolojik, Gerilim Romanı; Psikiyatrist

Alman yazar Wulf Dorn, 2009 yılında yazdığı ilk romanı Psikiyatrist ile Almanya’nın en çok okunan gerilim romancıları arasına girmeyi başarmıştır.

Alman yazar Wulf Dorn’un Psikiyatrist romanı yayınlandığı yıl Almanya’da en çok satan kitabı olduktan ülkemizde yayınlanır yayınlanmaz en çok satan kitapları arasında yer alan bir eseridir.

Sürükleyici hikayesi, kurgusu ile okurlar tarafından olumlu eleştiri alan Wulf Dorn’un psikolojik gerilim kitabı Psikiyatrist adlı eseri kısa sürede birçok farklı dile çevrilmiştir.

Wulf Dorn’un Psikiyatrist kitabı ülkemizde Pegasus Yayınları etiketi ile yayımlanmıştır. Pegasus Yayınları tarafından yayımlanan Wulf Dorn’un Psikiyatrist kitabının Türkçe çevirisini Firuzan Gürbüz yapmıştır. Firuzan Gürbüz tarafından Türkçe çevirisi yapılan Wulf Dorn’un Psikiyatrist kitabının sayfa sayısı 416 sayfadır.

Wulf Dorn’un Psikiyatrist romanı psikolojik gerilim türündeki romanları okunması sevenlerin okuması gereken bir psikolojik gerilim romanıdır.

Wulf Dorn’un Psikiyatrist Kitabının Özeti

Ellen Ruth bir psikiyatristtir.  Ellen Ruth, kendi alanında son derece başarılı biridir. Bir gün bu başarılı psikiyatristte bir hasta gelir. Bu hasta diğer hastalarından farklıdır. Hasta olan kadın şiddet görmüş, kimse ile konuşmayan, gizemli biridir. Kadın devamlı kara maskeli bir adamdan bahseder. Kadın sürekli ‘’kara maskeli adam gelirse beni koruyacaksın değil mi?’’ der.

Ellen Ruth, ürkmüş bu kadın ile iletişim kurmaya çalışır. Ellen Ruth, 3 gün boyunca onunla iletişim kurmak için çabalar.

Ellen Ruth bu vaka karşısında arkadaşı ve meslektaşı Mark’tan yardım etmesini ister.

Fakat dördüncü gün gizemli kadın ortadan kaybolmuştur. Ellen Ruth çok şaşırır. Hastane kayıtlarına bakıldığında ise hiçbir zaman böyle bir hastanın kaydına rastlanmadığı ortaya çıkar. Ellen Ruth hem meslektaşlarını bu kadının varlığına inandırmaya, hem de kadını bulmak için araştırmalar yapmaya başlar. Kimdir bu meçhul kadın?

Ellen Ruth bu gizemli kadının peşine düşer ve inanılmaz olaylar peş peşe gelmeye başlar.

Wulf Dorn Psikiyatrist

Wulf Dorn’un Psikiyatrist Kitabının Künyesi:

Kitabın Adı: Psikiyatrist

Kitabın Yazarı: Wulf Dorn

Yayınevi: Pegasus Yayınları

Kitabın Türü: Roman, Korku, Psikolojik, Gerilim

Sayfa Sayısı: 416 (Pegasus Yayınları)

Orijinal Adı: Trigger

İlk Baskı Yılı: 2009

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.