9 Aralık 2023

Yekta Kopan Kimdir ?

Yekta Kopan’ın Hayatı, Yekta Kopan’ın Biyografisi, Yekta Kopan’ın Resimleri, Yekta Kopan’ın Yaşı, Yekta Kopan’ın Seslendirdiği Filmler, Yekta Kopan’ın Seslendirdiği Karakterler, Yekta Kopan’ın Kitapları.

Yekta Kopan 1968 yılında Ankara’da dünyaya geldi. Yekta Kopan’ın babası ünlü tiyatrocu Lütfü Kopan’dır.

Yekta Kopan daha küçük yaşlarda TRT Ankara Radyosu’nda seslendirmeler yaptı. Seslendirme sanatçısı ablası Yeşim Kopan gibi o da Radyo Çocuk Saati Programı’nda seslendirme eğitimleri aldı.

Üniversite eğitimini Hacettepe Üniversitesi İşletme Bölümü’ nden mezun olarak tamamladı. Şiir ve kitap yazmaya başlayan Yekta Kopan, ”Karbon Kopya” adlı öykü kitabı ile Dünya Kitap Ödülleri’nde ”Yılın Telif Kitabı” ödülünü aldı.

cn’ın seslendirdiği sanatçıların, karakterlerin ve çizgi filmlerin bazıları; dünyaca ünlü komedi oyuncusu Jim Carrey’in, Geleceğe Dönüş filmindeki Marty McFly karakteri ile tanıdığımız Michael J. Fox’un, Buz Devri adlı animasyon filmindeki Sid’in, çizgi film karakteri Sylvester’ın seslendirmelerini yaptı.Yekta Kopan

Seslendirme sanatçılığının yanı sıra yazarlıkta yapan Yekta Kopan birçok kitap yazmıştır.

Yekta Kopan’ın Kitapları; Kediler Güzel Uyanır, Yedi Derste Vicdan Muhasebesi, Aile Çay Bahçesi, Aşk Mutfağından Yalnızlık Tarifleri, Bir De Baktım Yoksun, Fildişi Karası, İçimde Kim Var, Kara Kedinin Gölgesi, Karbon Kopya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.